Chytré řízení nabíjení

02.08.2022

Mít kde nabíjet je důležité, ale zároveň to není všechno. Zejména v případě větších firem s více vozy je zásadní sledovat nabíjení a spotřebu. Přinejmenším potřebujete vědět, jaké auto a kdy se nabíjelo a kolik elektřiny spotřebovalo, či kolik nabíjení stálo peněz.

Užitečné je také mít možnost sledovat nabíjení podle oddělení nebo dát různým oddělením či zaměstnancům (nebo automobilům) přístup k různým nabíječkám ve firemním ekosystému, případně některým z nich přidělit vyšší prioritu. To se může hodit, pokud některé vozy potřebují hodně jezdit, zatímco jiné jsou využívány méně intenzivně a mohou se v danou chvíli obejít bez plného nabití. Také pokud umožňujete zaměstnancům používat firemní vozy k soukromým účelům, hodí se sledovat jejich spotřebu a mít tak možnost jim vyúčtovat soukromé cesty, pokud se tak rozhodnete.

Například OlifeEnergy Cloud nabídne toto vše a ještě něco navíc. Ve snadno použitelné aplikaci můžete sledovat všechny důležité údaje o nabíjecím systému vaší společnosti a jeho využívání, přidávat nebo odebírat přístupy k různým nabíječkám, nastavovat priority pro různé vozy, zaměstnance nebo oddělení (například rozvážkové vozy mohou mít vyšší prioritu než auto, které se používá na krátké cesty po městě) a to vše z libovolného místa na světě.