Novinky

Přístroje e:car (ve variantě NZÚ) firmy IONT tech splňují veškeré požadavky na získání dotace poskytované programem Nová zelená úsporám spravovaným Ministerstvem životního prostředí ČR.

Ve dnech 20.-21.9.2022 proběhlo v AE-Mobility v rámci Evropského týdne mobility Setkání s elektromobilitou pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Setkání se zúčastnilo na 250 hostů, zástupců firemního a neziskového sektoru. V AE-Mobility pomáháme dekarbonizovat flotilovou mobilitu tam kde žijete, kde pracujete a podnikáte.

Možnost efektivního nabíjení přímo ve vaší firmě je základem pro úspěšné fungování elektrické flotily. Na trhu se nabízí řešení pro firmy všech velikostí, včetně pokročilých systémů řízení spotřeby energie. Jak jich využít pro různé scénáře firemního nabíjení?

Samotné označení AC je zkratka pro termín "alternating current", tedy střídavý proud. AC nabíječky, označované jako pomalé nebo středně rychlé, jsou zařízení, která zprostředkovávají střídavý proud pro dobíjení elektromobilu.

Powerpass umožňuje majitelům čistě elektrických modelů Škoda ENYAQ iV a Škoda CitigoE iV, popřípadě vozů OCTAVIA iV a SUPERB iV s plug-in hybridním pohonem, na cestách pohodlně využívat až 195.000 dobíjecích stanic v celé Evropě.

Nejvíce tak ušetříte s domácím nabíjením, se kterým vás 100 km vyjde téměř 3× levněji než v klasickém autě na spalovací motor. A to jsme ve srovnání pracovali s momentální (červenec 2022) vysokou cenou elektřiny, která je nyní poměrně vysoko.

Materiál převzat od MFČR k vyjasnění zejména daňových aspektů ve vztahu k elektromobilitě, a odsouhlaseny Ministerstvem financí ČR a Generálním finančním ředitelstvím a Ministerstvem práce a sociálních věcí.

V roce 2021 se v České republice prodalo 2 646 bateriových elektrických vozů a nejprodávanějším typem v tom samém roce byla Škoda Enyaq iV.