Setkání s elektromobilitou 2022

22.09.2022

Ve dnech 20.-21.9.2022 proběhlo v AE-Mobility v rámci Evropského týdne mobility Setkání s elektromobilitou pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Setkání se zúčastnilo na 250 hostů, zástupců firemního a neziskového sektoru. V AE-Mobility pomáháme dekarbonizovat flotilovou mobilitu tam kde žijete, kde pracujete a podnikáte.  

V diskuzi nad tématy související s transformací firemní flotily na elektromobilitu jakými jsou například aktuální podmínky podpory elektromobility, realita elektromobility ve veřejném prostoru, fotovoltaika pro nerezidenční sektor, příklady realizací.

V rámci setkání proběhly testovací jízdy 30 typů elektromobilů na jednom místě. Hosté měli možnost diskutovat o financování elektromobilů, dobíjení pro firmy a jejich zaměstnance, fotovoltaika, výstavba dobíjecích stanic, veřejné dobíjení a integrace, příklady realizací, účtování domácího nabíjení, dotace pro úřady a města, dotace pro firmy.

"V AEmobility pomáháme dosáhnout cíl EU snížení emisí pro rok 2035 ve výši 100% pro osobní automobily i dodávky na cestě ke snížení uhlíkové stopy a dosažení uhlíkové neutrality. Cílem je snadný přechod od mobility založené na technologiích emisních paliv. Jsme přesvědčeni, že mobilita bez ropy je realitou. Pomáháme dekarbonizovat firemní flotily k udržení kvality života v místech kde pracujete, kde žijete." říká Radek Donner, spoluzakladatel a ředitel projektu AE-Mobility z Auto Elso, s.r.o.