Novinky

Jaké další příležitosti přináší současná situace pro elektromobilitu? "Benzin si nikdo sám nevyrobí, elektřinu ano, a to stále dostupnějším způsobem. Stává se tak nezávislejším nejen v energetickém provozu své domácnosti či firmy, ale i v mobilitě. To se spalovacími motory prostě není možné," vysvětluje Ondřej Synek z Unicornu.

Čas hraje v elektromobilitě zásadní roli, stejně jako úspora financí. Obecně platí, že provoz elektromobilu stojí ročně třetinu toho, co provoz auta stejné velikosti poháněné benzínem.

Podle Evropské asociace výrobců automobilů se v loňském roce zvýšil podíl z prodeje čistě bateriových aut na 9,1 %. Plug-in hybrid pak hlásí 8,9 %. Jinými slovy to znamená, že každé páté prodané auto bylo do zásuvky

Pomocí kombinace fotovoltaiky a nabíjecí stanice získáte ideální dlouhodobé řešení, jak levně a šetrně nabíjet svůj automobil. Dá se přeneseně říci, že vám zítřejší cestu k babičce zaplatí dnešní polední sluníčko společně s panely na střeše.

Chystáte se na delší trasu po ČR a nevíte, kde auto nabijete? Díky interaktivní mapě evmapa.cz si můžete jednoduše předem prohlédnout dobíjecí stanice, které máte po cestě. Anebo vám stačí klasické Mapy Google a Mapy.cz od Seznamu. Do vyhledávacího políčka zadejte nabíjecí stanicea na mapě se vám zobrazí ty nejbližší.

Majitel elektroauta získáte možnost odebírat elektřinu v levnějším tarifu s výhodnou sazbou D27d. Levnější elektřinu můžete využívat nejenom pro nabíjení svého auta, ale i pro vaši domácnost.

Cena elektromobilu obvykle odradí i toho nejzapálenějšího ekologa. Vždyť můžete zajít do bazaru a tam si koupit klasické ojeté auto se spalovacím motorem, které vás vyjde na pár desítek tisíc. Tak proč investovat do elektromobilu?