Jak efektivně nabíjet elektrickou firemní flotilu

08.08.2022

Nahradit vaši firemní flotilu elektromobily má řadu výhod. Nejenže to pomůže omezit emise skleníkových plynů, ale také to přinese nezanedbatelné úspory. A nejlepším způsobem, jak zajistit efektivní nabíjení vašich elektrických vozů, jsou vlastní nabíjecí stanice. AEmobility nabízí širokou škálu řešení pro firmy všech velikostí - od Wallboxů a nabíjecích stanic až po systémy řízení spotřeby energie a nabíjení.

Existuje celá řada důvodů, proč si zároveň s přechodem flotily služebních vozů na elektrický pohon pořídit také vlastní nabíjecí stanici - nebo stanice. Prvním z nich je jistota, že vaše dobíjecí stanice vám budou vždycky k dispozici. To je zásadní rozdíl oproti veřejným dobíjecím stanicím, které mohou být obsazeny, zrovna když je vy nebo vaši zaměstnanci nejvíce potřebujete. Druhým a téměř stejně důležitým důvodem jsou náklady na nabíjení. Využívání vlastních nabíječek vám umožňuje využít levnou elektrickou energii ze sítě, nebo ještě lépe z vlastních zdrojů, jako jsou například solární panely. A za třetí, když přidáte chytrý systém správy a software, snadno si udržíte dokonalý přehled o nabíjení a spotřebě celého vozového parku.


Cesta k bezproblémovému a efektivnímu dobíjení vašeho firemního vozového parku začíná výběrem správných dobíjecích stanic. Malé firmy mohou využít nabíječky Wallbox nebo Doublebox, které jsou cenově dostupné a můžete je snadno nainstalovat na zeď nebo sloupek. Obě zařízení využívají střídavý proud (AC), což znamená, že mohou dosáhnout maximálního výkonu 22 kW - v případě dvouportové nabíječky Doublebox lze buďto nasměřovat celý výkon do jednoho nabíjecího portu, nebo jej rovnoměrně rozdělit mezi oba. K dispozici jsou také varianty Smart které přidávají pokročilé funkce včetně možnosti sloužit jako veřejné nabíjecí místo.