ChargeUp představuje nové typy dobíjecích stanic pro firmy i domácnosti MyBox

27.07.2022

Novou produktovou řadu dobíjecích stanic pro firmy i domácnosti pod značkou MyBox přináší společnost ChargeUp, která je součástí skupiny společností Unicorn. Za vývojem a výrobou těchto ryze českých dobíjecích stanic stojí společnost ELEXIM a.s., se kterou Unicorn dlouhodobě spolupracuje. Stanice MyBox jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a splňují všechny požadavky pro domácí, firemní i veřejné dobíjení.

Společnost ChargeUp představuje zbrusu novou řadu AC dobíjecích stanic pod značkou "MyBox". Jedná se o dobíjecí stanice vhodné pro firmy i domácnosti.Stanice MyBox jsou dostupné ve dvou variantách, a to MyBox Home a MyBox Profi, která se bude dodávat s designovým stojanem. Výkon obou variant je 22kW aMyBox Profi navíc podporuje dobíjení dvou elektromobilů současně, tedy 2x22kW. Zákazníci si mohou vybrat, zda chtějí dobíječku se zásuvkou či integrovaným kabelem a v dohledné době se bude nabízet i stojanová verze.
Za vývojem a výrobou dobíjecích stanic MyBox stojí kroměřížská společnost ELEXIM a.s., která se produktům pro elektromobilitu již mnoho let věnuje. Stanice MyBox jsou výsledkem několika let vývoje a zohledňují všechny aktuální trendy a požadavky trhu. ChargeUp bude jejich výhradním prodejcem. "Se společností ELEXIM spolupracuje ChargeUp dlouhodobě. Nyní trhu představujeme zcela nové produkty MyBox, které skvěle zapadají do našeho portfolia a plní i ty nejnáročnější požadavky na soukromé i veřejné dobíjení." vysvětluje obchodní ředitel ChargeUp Ondřej Synek.

Dobíječky MyBox Home a MyBox Profi jsou vyrobené z nejkvalitnějších komponent pocházejících výhradně od evropských dodavatelů. Splňují veškeré bezpečnostní normy a jsou velice odolné díky použití kvalitních materiálů jako jsou kalené sklo, plast, lakovaná ocel či nerez, a i proto jsou vhodné jak pro vnitřní, tak pro venkovní prostředí. Disponují čtečkou RFID karet, kterými mohou řidiči elektromobilů jednoduše spustit dobíjení svého elektromobilu. Dobíjecí stanice ve verzi Home nativně podporují řízení výkonu s ohledem na spotřebu objektu, kde jsou instalovány. Díky tomu splňují mj. podmínky pro získání dotaze z NZÚ.Řídící jednotka stanice komunikuje prostřednictvím protokolu OCPP ve verzi 1.6 a je připravena na nejnovější verzi 2.x., je tedy zcela kompatibilní s řídícím systémem ChargeUp CPO a případně dalšími standardními back-endy. Zákazníci tak mohou získat kompletní řešení, které se skládá z kvalitní dobíjecí stanice, back-endového systému ChargeUp CPO a aplikace pro řidiče ChargeUp ESP od jednoho dodavatele. Díky řídícímu systému budou mít kompletní přehled nad dobíjením a správou dobíjecích stanic. Prostřednictvím aplikace pak zákazníci v případě zájmu své dobíječky zpřístupní veřejnosti včetně možnosti zpoplatnění.
Více si o dobíjecích stanicích, které nabízí ChargeUp, můžete přečíst na www.chargeup.cz.